Ochoceni kralika

30. dubna 2008 v 10:21 | Lucka Vlasáková
To může trvat i několik týdnů. Zaláleží na každém jedinci, některému to trvá déle, a některému postačí jen několik dnů. Každopádně o první kontakt byste se měli pokusit už druhý nebo třetí den. Pokud se králíčkem budete denně zabývat a budete mít značnou trpělivost, brzy si na Vás zvykne.
Jak to udělat:
  1. Opatrně se přibližte ke kleci a chvíli jen králíčka pozorujte a tiše na něj mluvte. On si brzy všimne, že se o něj zajímáte. Před vchodem
  2. Opatrně mu vymyjte napáječku a misku na krmení a doplňte potřebné věci. Králíčka se nedotýkejte. Potom mu zkuste nabídnout nějaký pamlsek (např. kolečko mrkve). Pokud si nechce vzít, strčte mu jej přímo před nos. Pokud se vám podaří dát vašemu králíčkovi pamlsek z ruky, pokračujte dalším krokem. Pokud ne, nezoufejte a zkuste později třeba jiný pamlsek.
  3. Vždy, když příjdete ke kleci, dejte králíkovi klidně jen mini pamlsek, ale vždy mu něco dobrého přineste. Pokud Vám papá z ruky, zkuste ho jemně pohladit po temeni hlavy. Pokud králík cuká, opakujte tento cvik později.
  4. Zkuste již pohladit vašeho králíka aniž byste ho upláceli pamlskem. Pokud drží, je to dobré znamení.
  5. Pokud již Váš králíček ve vaší blízkosti jí, myje se nebo jen tak hopká a pokud když vložíte svou ruku do klece k ní zvědavě přihopká, pak jsou už ledy téměř prolomeny.
  6. Zkuste králíčka zdvihnout, přitom nezapomeňte na něj mluvit a hladit jej. Jestliže se Váš králíček již vaší ruky nebojí, nechte ho volně hopkat po pokoji.
Chce to hlavně trpělivost =o)
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama